Sen de yazmaz misin?
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sen de yazmaz misin?

Hadi sen de yaz!

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

******'ün resim ve sözleri..

5 posters
YazarMesaj
DomatesÇorbası
Geveze
Geveze
DomatesÇorbası

Atatürk'ün resim ve sözleri.. Empty
MesajKonu: ******'ün resim ve sözleri..   Atatürk'ün resim ve sözleri.. Icon_minitimeC.tesi Haz. 07, 2008 9:35 am

Atatürk'ün resim ve sözleri.. Atatrkgk8

Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kâfidir.

Atatürk'ün resim ve sözleri.. Atatrk2gq2

Benim, Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar.

Atatürk'ün resim ve sözleri.. Atatrk4uh9

Pekâlâ bilirsiniz ki benim bütün hayatımda bu ana kadar güttüğüm gaye, hiçbir vakit kişisel olmamıştır. Her ne düşünmüş ve her neye girişmiş isem, daima memleketin, milletin ve ordunun adına ve menfaatine olmuştur. Hiçbir zaman şahsımın üstünlüğünü ve sivrilmemi göz önüne almamışımdır.

Atatürk'ün resim ve sözleri.. Atatrk5vl2

Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerini inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint'ten, Mısır'dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur.

Atatürk'ün resim ve sözleri.. Atark3bd4

İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

ultrAslan_16
Geveze
Geveze
ultrAslan_16

MesajKonu: Geri: ******'ün resim ve sözleri..   Atatürk'ün resim ve sözleri.. Icon_minitimeC.tesi Haz. 07, 2008 11:31 am

çok güzel olmuş
Teşekkürler...
http://sendeyazmazmisin.niceboard.biz/index.htm
nalçacı
Antrenör
Antrenör
nalçacı

MesajKonu: Geri: ******'ün resim ve sözleri..   Atatürk'ün resim ve sözleri.. Icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 9:19 am

ellerine sağlık merve çok güzel olmuş
ahmert
Üye
Üye
ahmert

MesajKonu: Geri: ******'ün resim ve sözleri..   Atatürk'ün resim ve sözleri.. Icon_minitimeCuma Haz. 27, 2008 10:50 pm

Benim naciz vücudum elbet toprak olacak lakin TÜRKİYE CUMHURİYETİ ilelebet yaşayacak

Benim hayatımdan iki kadın geçti.Biri Mustafa Kemal olduğum için sevdi diğeri Mustafa Kemal ATATÜRK olduğum için sevdi

ezber yazmışımdır yanlışlık varsa söleyin düzeltirim
Mahjong
Admine
Admine
Mahjong

MesajKonu: Geri: ******'ün resim ve sözleri..   Atatürk'ün resim ve sözleri.. Icon_minitimeC.tesi Haz. 28, 2008 10:50 pm

mustafa kemal => Fikriye
mustafa kemal ******=> latife
latife hanımla boşanmalarında rivayet edilene göre
bir gün ****** bahçede köpkeler ile uğraşırken latife hanıma Smile fikriye diye seslendiği ve latife hanımın bunun üzerine boşandığı söylenir.
oysaki fikriye kendisini vurarak öldürmüştür.
yani ******te aslında fikriyeyi sevmiş ve aklından çıkaramamış fakat cumhureyet için ve çağdaş yaşama örnek olabilecek bir eş olduğu için latife hanımla evlendiği söylenir. (burada latife hanımı hiç sevmediği düşünülmemelidir. onuda sever fakat fikriyeyi sevdiği kadar mı bilinmez.)

"Gazi ve Fikriye"
adlı kitabı okumanızı tavsiye ederim yazarı aklıma gelmedi şimdi..
http://sendeyazmazmisin.niceboard.biz
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: ******'ün resim ve sözleri..   Atatürk'ün resim ve sözleri.. Icon_minitimeSalı Tem. 15, 2008 8:16 pm

onun sunumunu izlemiştik çok etkileyici idi Smile gldüğüme bakmayın cidden öleydi Fikriye çok çekmiş zavallım

******'ün resim ve sözleri..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Resim